top of page

Archiv

sarah-dorweiler-x2Tmfd1-SgA-unsplash.jpg
Uměřenost jako životní styl, nebo z nouze ctnost?

pondělí 3. února 2020, 17:00 – 19:30 Městská knihovna v Praze, pobočka Korunní, Korunní 2160/68, Praha 10

 

Má cenu se vůbec uměřeností zabývat?  Nebo je život jeden velký projekt, ve kterém je potřeba udělat a zažít co nejvíc hned teď, dřív, než bude pozdě? Dosáhnout skvělé kariéry, neustále pracovat na svém osobním růstu a žít každý den, jako by byl posledním? A nebo bychom se mohli učit, jak si něco odepřít, jak toho stihnout méně za delší dobu? Třeba bychom zjistili, že omezit spotřebu a užívat si toho „méně“ může být pro náš život zdravější a že tak získáme více času na to podstatné. A nebo je téma uměřenosti jen provokací od těch, kteří ale přece nemuseli a nemusejí žít v nedostatku?


Ať už Vás toto téma dráždí, protože jednou jsme se přece narodili a máme žít život plnými doušky a naplno nebo se cítíte zaujati a nebo jste v oblasti uměřenosti celoživotními experty, přijďte a pojďme o tom společně mluvit. Zveme vás na setkání, kde budeme společně diskutovat a sdílet.

 

Více informací naleznete zde 

Seberozvojová skupina

8. 3. 2017 a dále 

 

Zveme Vás na osm setkání objevování a prožívání vlastních hranic, snů, spojenců a kritiků. Seberozvojová skupina pod vedením Lenky Abrahamové a Jana Audrlického. 

Kdy: od středy 8.3. a poté každých 14 dní do 14.6.2017, v časech 18:00 - 20:00.

Místo: Po Poli, Eliášova 21, Praha 6

Cena: 300 Kč/setkání (2400 Kč za celý cyklus) Plánovaný počet účastníků do 10 lidí.

Více informací zde.

 

 

Vernisáž výstavy Ivy Ouhrabkové „Dotýkání“

5. listopadu od 16:00, Galerie u prstenu 

 

Galerie u Prstenu si Vás dovoluje pozvat na vernisáž výstavy Ivy Ouhrabkové, během níž se bude konat křest její právě vydané monografie. 

 

Více informací naleznete zde 

 

Den supervize systemicko-konstelační práce
pod vedením Ivana Verného a Zlaty Šramové 
19. května 2017 v Praze

Supervizní setkání je určeno pro všechny zájemce o konstelační práci, nezávisle na tom, kde se metodu naučili. Jsme přesvědčeni, že je naší osobní a profesionální povinností se neustále vzdělávat, zkoumat nové přístupy a hlavně reflektovat svůj styl, abychom si uvědomili své hranice a mohli je zpracovat. Nabízíme jednodenní supervizní stavění konstelací, kde bude možnost pracovat ve dvou podskupinách a tak získat více reflexí.
Zájemci o supervizi své konstelační práce se mohou hlásit a budou losováni na místě.
Účastníci, kteří chtějí, aby jim byla postavena vlastní konstelace, jsou vítaní a mohou se hlásit nezávisle na své znalosti a zkušenosti s metodou konstelační práce. Chceme podpořit supervidované, aby si přizvali své známé nebo klienty. Pokud bude časový prostor a zájem, jsou supervizoři také ochotni demonstrovat a reflektovat svůj vlastní osobní styl.


Kdy: 19. května 2017, 9:00 – 17:00
Kde: PoPoli a ČIB, Eliášova 21, Praha 6

Cena: 1800 Kč – cena pro supervidované vedoucí konstelací, 1100 Kč – cena pro účastníky v rolích / klienty 

Registrace:  Přihlásit se můžete na adrese anna.audrlicka@popoli.cz (Do emailu připojte svou adresu a telefon, děkujeme.)

Více

 

Arte-večery: Iva Ouhrabková
podzim 2015
 

Cyklus arteterapeutických večerů, ve kterých se zaměříme na objevování sama sebe a odkrývání skrytých vnitřních zdrojů  rozličnými výtvarnými a imaginativními technikami. Postupně poodhalíme možnosti adaptace každého na složité životní situace. Pomocí výtvarna podpoříme pozitivní přístup k životu, radost, aktivitu a kreativitu, která je ukrytá v každém z nás!

Kurz je určen jak pro začátečníky (seznámí s rozmanitými přístupy k arteterapii), tak pro pokročilé. Pro účast není nutná žádná výtvarná zkušenost.

 

Organizace

Začínáme na jaře 2016, celkem 6 večerů, vždy ve čtvrtek od 18:00 do 21:00
Cena: 600 Kč za 1 setkání (včetně výtvarného materiálu), platba probíhá ve dvou splátkách převodem na bankovní účet 1016486572/6100, první před začátkem kurzu.
Počet účastníků: max. 8 ve skupině
Místo: PoPoli – terapeutické a rozvojové centrum, Eliášova 21, Praha 6
Termíny: 14. 4. / 28. 4. / 12. 5. / 26. 5. / 9. 6. / 23. 6.
Kontakt: aha@ivaouhrabkova.cz nebo na tel.: 777 287 969, www.ivaouhrabkova.cz

 

Cyklus arteterapeutických večerů: Iva Ouhrabková

podzim 2015

 

Zveme Vás na cyklus arteterapeutických večerů pod vedením výtvarnice, sochařky a arteterapeutky Ivy Ouhrabkové, ve kterých se zaměříme na objevování sama sebe a odkrývání skrytých vnitřních zdrojů  rozličnými výtvarnými a imaginativními technikami. Postupně poodhalíme možnosti adaptace každého na složité životní situace a pomocí výtvarna podpoříme pozitivní přístup k životu, radost, aktivitu a kreativitu, která je ukrytá v každém z nás!

 

Kurz je určen jak pro začátečníky (seznámí s rozmanitými přístupy k arteterapii), tak pro pokročilé. Pro účast není nutná žádná výtvarná zkušenost.  Kurz je akreditován ČAA.

 

Co vás čeká:

- Práce se sadou projektivních koláží

- Seznámení se s různými výtvarnými  a imaginativními technikami

- Práce s hlínou

- Radost se ze schopnosti tvořit

- Zážitek a zkušenost, jak jít úplně jinou cestou

- Zjištění mnoho zajímavého  především o sobě 

 

Organizace:

Začínáme na podzim 2015, celkem 8 večerů, vždy ve čtvrtek od 18:00 do 21:00 

Cena 600 Kč 1 setkání (včetně výtvarného materiálu), platba probíhá ve dvou splátkách převodem na bankovní účet č.1016486572/6100 (první splátka se hradí před začátkem kurzu).

Počet účastníků: max. 8 ve skupině

Místo:  PoPoli – terapeutické a rozvojové centrum, Eliášova 21, Praha 6

Termíny: 1.10, 15.10, 29.10, 12.11, 26.11, 10.12, 7.1., 21.1

Více informací na stránkách:  www.ivaouhrabkova.cz

Kontakt:  aha@ivaouhrabkova.cz nebo na tel.: 777 287 969

 

 

Kreativita a sebepoznání

18. - 19. dubna 2015, Praha

 

Když namalujete obraz, vyfotíte fotografii, napíšete text, nebo třeba jen napůl nepřítomně uděláte čmáranici v poznámkovém bloku, zanecháváte jedinečnou stopu, která něco vypovídá o svém autorovi – zrcadlí vaše rozpoložení, osobnost, energii… Ať již záměrně či nevědomě, každý kreativní proces je aktem sebevyjádření. Pojďte poznávat sebe sama tvůrčí cestou a současně rozproudit své kreativní myšlení.

 

Více informace naleznete zde 

 

Arteterapie: Iva Ouhrabková

 

Intenzivní skupinový sebezkušenostní kurz s výtvarným přesahem

Rádi byste si dopřáli intenzivní čas jen pro sebe? Rádi byste porozuměli víc sami sobě? Máte přání vytvořit nějaký obraz či objekt? Nebo jen obyčejnou chuť se zaradovat, přijít na jiné myšlenky?

 

Srdečně Vás zveme na intenzivní sebezkušenostní kurz, který bude probíhat v komorní skupině lidí pod vedením výtvarnice, terapeutky a lektorky Ivy Ouhrabkové. 

Termíny v roce 2015: 28. února, 11. dubna, 23. května, 27. června

 

Arteterapeutický kurz 

Arteterapie uvolňuje emoce a podporuje představivost. Umožňuje naplno vnímat daný okamžik. Díky arteterapii jsme blíže k naší duši. Otevře nám nový prostor plný inspirace.

 

Pokud máte chuť něco takového prožít, zveme Vás na cyklus deseti večerů, ve kterých se zaměříme 

na objevování sama sebe a odkrývání skrytých vnitřních zdrojů  rozličnými výtvarnými a imaginativními technikami.

Termíny v roce 2015: 5. 3., 19. 3., 2. 4.,16. 4., 30. 4., 21. 5.

 

Večery s Ivanem Verným, M.D. & Dipl. PW.

2. února 2015 od 18:00 až 21:00, Praha - PoPoli

 

2. února 2015: „KAPKY NA VOČI A NOHY DO  LEDU“

Prostor pro otázky, životní témata, kazuistiky pro supervizi či jiné zakázky, ve kterých byste přivítali pocit úlevy na konci. 

 

Více informace naleznete na stránkách Institutu procesově orientované práce zde 

Pranic Energy Healing: Seminář

29.11.– 30.11. 2014, Praha

 

Pranic Energy Healing je metoda, která využívá práci s životní energii (pránou) člověka, vzduchu, země a slunce k tomu, aby upravila nerovnováhu v energetickém systému člověka, minimalizovala bloky v proudění energie a posílila tak celkové zdraví, psychickou rovnováhu. Jedná se o bezdotykovou metodu bez fyzického zásahu do organismu.

 

„Pranic Energy Healing“ je jasný, strukturovaný způsob práce s energií ověřený 20 lety experimentování. Vznikl jako výsledek intenzivního studia různých léčebných systémů a tradic mistrem Choa Kok Sui. Je snadné se jej naučit, nevyžaduje žádné specifické nadání a jeho používání je velmi efektivní.

 

Kreativní laboratoř

víkend 25. – 26.10.2014, 10:00 - 17:00

 

Chcete rozproudit svůj tvůrčí potenciál a přitom se dovědět něco sám(a) o sobě? Přijďte si vyzkoušet kreativní techniky, které používali Picasso nebo Salvador Dalí, zaexperimentovat si s neobvyklými způsoby řešení pracovních či životních problémů, prozkoumat, jak Vám napovídá intuice vašeho vlastního těla či Vaše podvědomí... 

 

Formát: sebezkušenostní cvičení, kreativní hry a improvizace, kapka povídání k tomu

Čas: víkend 25-26.10., 10:00 - 17:00

Lektor: Matej Hochel

Cena: 1600 Kč; studenti 1200 Kč

Pranic Energy Healing: Seminář

16.8.– 17.8. 2014, Praha

 

Pranic Energy Healing je metoda, která využívá práci s životní energii (pránou) člověka, vzduchu, země a slunce k tomu, aby upravila nerovnováhu v energetickém systému člověka, minimalizovala bloky v proudění energie a posílila tak celkové zdraví, psychickou rovnováhu. Jedná se o bezdotykovou metodu bez fyzického zásahu do organismu.

 

„Pranic Energy Healing“ je jasný, strukturovaný způsob práce s energií ověřený 20 lety experimentování. Vznikl jako výsledek intenzivního studia různých léčebných systémů a tradic mistrem Choa Kok Sui. Je snadné se jej naučit, nevyžaduje žádné specifické nadání a jeho používání je velmi efektivní.

 

Procesově-orientované koučování v neziskových organizacích   

​8. 7. 2014

 

Většina lidí, týmů či organizací má své sny, vize a přání, avšak jen někteří je uskuteční. Zároveň vnímáme, že v neziskovém sektoru je někdy nouze o dostupné nástroje, které by podpořily realizaci potřebných změn jak v organizacích samotných, tak u lidí v nich pracujících. 

 

Procesově orientované koučování pomáhá se soustředit na silné stránky, schopnosti, energii “vysokých snů a cílů”, i na části, které na sobě ne vždy máme rádi, které však nakonec mohou být našimi pomocníky.

Dialogické jednání: MgA. Irena Feithová

26. 5. 2014  od 18:00 do 19:30 (a dále každé pondělí ve stejný čas)

 

Jak být sám sobě partnerem a navázat dialog? Čeho si všímáme a jaké výrazové prostředky zapojujeme v nepřipravené situaci teď a tady? Jaké momenty našeho jednání jsou komunikující, nesoucí obsah? Co je to hra, otevřená hra, hráčství?

 

Prostřednictvím pravidelné praktické zkoušení intenzivně nahlédneme do principů dialogického jednání a zkusíme odpovědět na výše uvedené i další otázky. Nepotřebujeme nic než tělo, hlas a chuť si zkoušet jaké to je, když si nic nepřipravujeme, nekonstruujeme, ale “necháme se být”.

"Kapky na voči, nohy do ledu", večer s Ivanem Verným

19. 5. 2014

Možná se ptáte, co mají společného kapky na oči a nohy do ledu? Krátká odpověď je, že to v určitých okamžicích přináší úlevu… Pokud máte otázky, životní témata, kazuistiky pro supervizi či jiné zakázky, ve kterých byste přivítali pocit úlevy na konci, přineste je na večer s Ivanem Verným. Nebo jste možná jen zvědaví na možnost přímého zážitku s procesově orientovaným přístupem.

 

PoPoli otevřelo své brány

1. 4. 2014

 

S radostí oznamujeme našim přátelům, příznivcům, možným klientům, i fanouškům, že od 1. dubna máme již vlastní prostory pro práci s klienty, semináře a setkávání, prostor pro naše učení a rozvíjení.Po fázi snění jsme se dostali do fáze reality a velmi si to užíváme. Těšíme se na brzké setkání na nějaké z našich akcí, nebo na přátelské návštěvě 14. května 2014 na slavnosti PoPoli. 

 

Děkujeme se srdce všem, kteří nám pomohli: Ivě Ouhrabkové za návrh a spolurealizaci interiéru, Marii Novotné za Feng Shui analýzu, Tomášovi Ciprovi za stavební úpravy, Pavlovi Dufkovi za grafiku a webové stránky, panu doktoru Kyšperskému za vstřícnost a ochotu, našim učitelům za podporu a fandění, týmu PoPoli za úklidy, stěhování, cestování, Báře Janečkové za tip na prostory a Veronice Pinkasové za zprostředkování, obyvatelům Eliášovy 21 za toleranci při našich přípravách a nočním vrtání. A pak procesově orientované psychologii, která nás svedla dohromady a snění, bez kterého by to nebylo. 

bottom of page